Конспект заняття для дітей різновікової групи
Тема: Допоможемо оживити веселку
Мета: закріпити знання дітей про основні кольори веселки, познайомити з фіолетовим кольором, звернути увагу на лікувальні їх властивості. Активізувати мислення, як спосіб художнього освоєння дітьми кольору світу, удосконалювати навички читання букв, складів, слів (відповідно віку). Створити атмосферу творчості, зацікавленості, емоційного переживання кольору. Розвивати сенсорне сприйняття, увагу, пам’ять, прагнення до пізнання краси фарб у природі, навколишньому. Виховувати розуміння, що колір здатен поліпшити настрій та здоров’я малюка.
Обладнання: сім скатертин кольорів веселки, магнітна дошка, склянки з водою, дидактична гра-пазл «Метелик», веселкові дуги, дидактична гра «Лисичка та колобки», предметні картинки різного кольору.
Хід заняття
Організаційна частина
Скільки колір має днів? А веселка кольорів?
Їх ,як нот у гамі, - сім: до, ре, мі, фа, соль, ля, сі.
Світ раптово став казковим, а наш ранок – веселковим,
Адже ми тепер, як в казці, - мандруємо в кольорочасі.
Основна частина
- Діти, подивіться, будь ласка, на нашу веселку… Що з нею трапилось? (Вихователь показує на веселку, яка чорного кольору). Я здогадалася: це злий чорний колір розсердився, розгулявся, розлився і замалював собою всі яскраві кольори веселки. Як же нам її відновити? Давайте підемо у подорож до кольорів веселки, і в кожного попросимо його частинку, щоб зробити нашу веселку яскравою та різнобарвною. Але колір просто так не поділиться частинкою! Потрібно буде виконати деякі завдання! Згодні? Тоді уперед!
- Перший колір на нашому шляху – червоний. Які риси притаманні цьому кольору, який він? (Відповіді дітей: гарячий, рухливий, швидкий, енергійний). Молодці! Зараз ми з вами пограємо в рухливу гру «Ліхтарик». ( Вихователь тримає в руці два ліхтарика червоного кольору – великий та маленький. Діти отримують подібні ліхтарики різних розмірів. По команді, діти, які тримають великі ліхтарики, збираються біля піднятого вихователем великого ліхтарика, аналогічно з ліхтариками інших розмірів). Чудово! Ви впоралися із завданням! Ось і частинка червоного кольору. (Вихователь кріпить червону дугу на веселку, аналогічно робить це з іншими кольорами після виконання завдань дітьми).
- А куди підемо далі – нам підкаже пісенька (звучить «Оранжевое небо»). Ви здогадалися? Так, вірно, ми прямуємо до помаранчевого кольору. Діти, як ви можете охарактеризувати цей колір? (Відповіді дітей: теплий, колір піднесеного настрою, покращує апетит. Діти, на прохання вихователя, називають овочі та фрукти помаранчевого кольору). Ми повинні помирити Лисичку та Колобків. (На магнітній дошці зображена Лисичка та Колобки, на яких написані букви, склади та слова. Діти, відповідно віку, читають їх вголос і кріплять на дошку навколо Лисички).
- Наступний колір – жовтий. (Вихователь пропонує дітям доторкнутися рукою до жовтої скатертини, промовляючи: «Сонячні промінчики пронизують наші голівки, ручки, ніжки, і ми одразу відчуваємо тепло та радість». На скатертині стоять прозорі склянки, наповнені водою. Діти промовляють слова: «Я люблю водичку жовту, що, як сонце, зігріває. А коли надворі мряка – ця вода нас звеселяє». Діти випивають воду, заряджену теплом, їх настрій одразу покращується).
- А цей колір – мій улюблений. Який це колір? (Відповідь дітей: зелений – колір спокою, природи, життя та росту. Вихователь пропонує дітям подивитися навколо себе «зеленими очима», діти стають в коло пліч о пліч, вихователь одягає на них зелену вуаль). Що ви бачите навкруги? (Відповіді дітей: кольори заспокоїлися, урівноважилися, стали гармонійними).
- Скажіть, який колір називають «мрійливим»? Так, це блакитний. Це теплий колір чи холодний? (Відповіді дітей. На блакитній скатертині стоять фарби з пензликом, вихователь пропонує дітям помріяти. Для цього діти зручно сідають, заплющують очі). Проводиться психогімнастика:
Ми малюєм море, далечінь безкраю,
Ми такого моря ще не зустрічали.
Є блакитна фарба, пензлики умілі,
Хвилі на малюнку зразу зашуміли.
(Вмикається запис шуму моря. Вихователь пропонує уявити себе на намальованій картині і пофантазувати. Діти діляться своїми емоціями).
- Щоб потрапити у наступний колір, потрібно відгадати загадку:
Фарбу не шкодую цю,
Що малюю – розкажу:
Льон, волошки і дзвіночки,
Грізну хмарку і струмочки.
Колій цей в краплині,
Бо зоветься…(синій).
(Діти характеризують синій колір як холодний, який лікує високу температуру та опіки, іще він уважний та зосереджений. Завдання полягає в тому, що діти мають викласти на фланелеграф картинки із зображенням предметів лише синього кольору).
- Я хочу познайомити вас з останнім кольором: фіолетовим. Це колір благородства та мужності. (Діти розповідають про свої хоробрі та добрі вчинки. На магнітній дошці потрібно викласти метелика фіолетового кольору із пазлів. Після цього вихователь проводить пальчикову гімнастику «Я метелика спіймав», діти розповідають, чому не можна ловити метеликів).
Заключна частина
Після того, як вся веселка ожила, діти знаходять кольорове музичне дерево у якості дарунку, що буде нагадувати про неї.
Джерело: http://metodportal.com/taxonomy/term/72 |