Субота, 21.06.2025, 04:00
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт учителя образотворчого мистецтва

Новини ЧОІППО
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

1 урок. Тема: "Світ мистецтва".

1 урок.  Тема: Світ мистецтва.

Мета: дати поняття про мистецтво та його види; формувати уявлення про образотворче мистецтво, його види та жанри, походження перших мистецьких творів; формувати в дітей уміння сприймати, розрізняти та аналізувати мистецькі твори; розвивати творчу уяву, спостережливість; виховувати в учнів сприймання навколишнього світу.

Обладнання: репродукції творів відомих художників; авторські роботи вчителя образотворчого мистецтва; навчальні посібники з методичного фонду (Роберт Камминг «Великие художники).

Основні поняття: «образотворче мистецтво», «живопис», «графіка», «скульптура», «декоративно-ужиткове мистецтво».

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І Організаційний момент. Оголошення теми та завдань уроку.

ІІ Мотивація навчальної діяльності.

Прийом: бесіда.

Мозковий штурм.

Де оточує на вашу думку мистецтво? (Усі версії)

Якщо ви хочете одержувати насолоду від мистецтва, то ви маєте бути художньо освіченою людиною. Не треба думати, що розуміти мистецтво просто. Це неправильно, коли вважають, ніби досить глянути на картину, намальовану художником, як усе стане ясно; подивитися кінофільм - і стане зрозумілим; погортати сторінки книжки – і все вже засвоєно. Ні. Мистецтво – явище надзвичайно складне. Поміркуйте самі. Ми кажемо мистецтво, але ж це лише загальне поняття.

ІІІ Пояснення нового матеріалу.

     Мистецтво – частина духовної культури, характерною особливістю якої є образне (художнє) зображення життя. Усі види мистецтва можна класифікувати на такі групи:

 а) часові – види мистецтв, що існують обмежений час, не маючи просторового носія (музика, декламація, література, - в ній дія розгортається в часі);

б) просторові – існують у просторі в обмеженому об»ємі необмежений час (архітектура, образотворче мистецтво);

в) просторово-часові, змішані (театр, опера, балет тощо). Вони існують обмежений час і мають і мають просторових носіїв,- артисти, декорації).

    Уявіть діти, що ми відправляємось на велетенському кораблі «Мистецтво» у велику подорож. Перша зупинка – образотворче мистецтво.

  Образотворче мистецтво – це реальне або фантастичне відображення дійсності в зримих художніх образах. Залежно від того, як, з якого матеріалу, якою технікою виконано твір, розрізняють види образотворчого мистецтва: живопис, графіка, скульптура, ДПМ, дизайн.

  Учитель дає визначення видів образотворчого мистецтва, а учні записують їх у зошит.

   Залежно від того що намалював художник, розрізняють жанри: побутовий, батальний, пейзаж, анімалістичний, історичний, портрет, натюрморт.

        Робота над формуванням термінів.

 Учитель дає визначення жанрів образотворчого мистецтва, а учні записують їх у зошит.

            Графіка – вид образотворчого мистецтва, до якого належать, зокрема, малюнок та друковані художні зображення, що виконані на основі малюнка, але мають власні зображальні засоби та виражальні можливості.

            Скульптура – вид образотворчого мистецтва, твори якого мають об’ємну форму й виконуються із твердих або пластичних матеріалів.

            Декоративно-ужиткове мистецтво – галузь декоративного мистецтва, створення художніх виробів, що мають практичне побутове значення, а також художня обробка утилітарних речей (меблів, тканини, одягу тощо).

            Висновок. Твори художників уражають наші почуття, залишають слід у душі кожної людини, навчають сприймати красу природи, сповнюють гордістю за свій народ, за тих людей, які створюють цю красу.

Фізкультхвилинка.

«Кричалки – шепталки - мовчанки» (Шевцова І. В.)

Мета: розвиток спостережливості, вольової регуляції, уміння діяти за правилами. Із різнокольорового картону треба зробити 3 силуети долоні: червоний, жовтий, синій. Це – сигнали. Коли вчитель піднімає червону долоню – «кричалка», можна голосно говорити; жовта долоня – «шепталка» - можна тихо шепотіти, на сигнал «мовчанка» - синя долоня – діти повинні завмерти. Закінчувати гру слід «мовчанками».

        Завдання класу.

 Уважно роздивіться виставку репродукцій картин. Що зображено на них? (Учні аналізують репродукції).

ІV. Закріплення вивченого матеріалу. Створення опорного конспекту (список нових термінів)

            (Учитель демонструє фотографі та репродукції творів, що їх виконано в різних видах образотворчого мистецтва.)

 Запитання

  • Які матеріали використали митці?
  • Якими є ці зображення – пласкими чи об’ємними?
  • Для чого призначені ці твори мистецтва?
  • Який настрій вони створюють?
  • /Як називають художників, які працюють у різних видах образотворчого мистецтва?

V.  Підбиття підсумків.

 За результатами опитування та аналізу репродукцій картин учитель виставляє   оцінки.

   Слово вчителя.

 Отже, сьогодні на уроці  ми  ознайомилися з видами образотворчого мистецтва та жанрами живопису; згадали, як  називають художників, які працюють у різних видах образотворчого мистецтва та які матеріали вони використовують.

 

  VІ Домашнє завдання.

 Засвоїти нові терміни, які записали у зошитах. Узяти альбом для малювання, олівець та гумку. 

Категорія: Мої статті | Додав: kalyna (18.12.2014) | Автор: Лябах Раїса Василівна E W
Переглядів: 1044 | Теги: Уроки образотворчого мистецтва | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Наш час
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Пошук
Новини освіти

Copyright MyCorp © 2025
Створити безкоштовний сайт на uCoz